IMG04677-Edit.jpg

informace k

newborn focení

24921990_300x300.jpg

                                                                                                        Milé maminky, drazí tatínci,

před objednáním  focení miminka se prosím seznamte s CENÍKEM za toto focení  a OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI.

Vaše miminko se mění každým dnem a své specifické rysy z období po porodu velmi rychle ztrácí. Jako maminka vím, že za pár měsíců si jen těžko vybavíte, jak malinkaté bylo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku, jaké srandovní či důležité “obličeje” dělalo, jak se mu loupaly prstíčky …. Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život. Focení novorozenců neboli newborn je mojí srdeční záležitostí, které se věnuji od roku 2012.
Vaše miminka fotografuji jen u sebe v ATELIÉRU ve Zlíně - Loukách, který je pro focení uzpůsoben a slouží pouze k focení novorozenců a miminek-  ke klientům domů nejezdím.
Vždy je dostatečně vytopen. Pro focení jsou k dispozici krásné rekvizity a vkusné doplňky (vše, co vidíte na mých fotkách). Mám ráda jednoduché a čisté fotky s decentními doplňky, aby tím hlavním na fotce bylo miminko, které je krásné samo o sobě.
 
V této složité době pro bezpečí vás a vašich miminek dělám maximum - mám 3 dávky očkování a pokud to po mně budete chtít, mohu se před vámi po vašem příchodu otestovat antigenním testem, které pro tento případ v ateliéru mám připraveny.  Nevyžaduji z vaší strany nutnost si obstarat kvůli focení očkování či test (ostatně, vy jste testovaná z porodnice a partner  v zaměstnání) ;) Také od vás nevyžaduji mít po celou dobu focení roušku či respirátor, pokud jí ovšem budete chtít mít, pak si jí nasadím také. Jinak po vzájemné dohodě nemám.
Spoléhám na vaši solidnost, že pro mé bezpečí uděláte také maximum a v případě, že se nebudete cítit po zdravotní stránce v pořádku či vaše starší děti budou mít rýmu či kašel, že dáte vědět a focení přeložíme na dobu, kdy budete v pořádku.


 
 Ideální věk pro focení miminek

Miminka se fotí ve spánku a pro toto focení je klíčovým faktorem věk miminka.
Ideální věk je mezi 7. – 14. dnem života. 
Po tomto věku miminka fotím jen za určitých podmínek (např. jedná-li se o nedonošené dítě).
Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku.
Při focení dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám, protože každé miminko je jiné. Na focení novorozenců se úzce specializuji od roku 2016 a s jejich focením mám velké zkušenosti. Ve svém ateliéru jsem za tu dobu měla možnost nafotit více než 900 miminek.
V rámci jednoho focení je možné miminko vyfotit i se sourozencem, a téměř vždy fotím miminko i s rodiči (pokud se na to cítí). Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy se jí miminko vejde do dlaní…..

Pokud se vám přihodí, že jste porodila jako covid pozitivní a musíte mít po porodu karanténu, dejte mně přesto vědět o porodu a focení si naplánujeme až vám karanténa skončí.

Ideální je se na focení novorozenců a miminek objednat ještě před porodem.
Dle termínu porodu Vám zarezervuji místo pro focení Vašeho miminka a budu s Vámi počítat. Focení novorozenců je časově náročnější, průměrně 2,5 – 3,5 hodiny, a z toho důvodu musím mít ve svém diáři pro focení vyhraněný dostatečný časový úsek. Až se miminko narodí, napíšete mně ještě z porodnice sms a já se vám do 2 pracovních dnů telefonicky ozvu (o víkendu vás rušit nebudu)  a budeme spolu hledat v mém diáři místo na focení i dle možností vašeho partnera.
Jen opravdu prosím o zprávu z porodnice, ne až jste doma nebo v den vašeho odchodu domů, protože to může být i pozdě.
Také vás moc prosím o to, abyste poslali SMS, nikoliv zprávu na mail, ani zprávu na FB.
SMS chci proto, abych na vás měla telefon a mohla vám volat zpět s termínem focení. Domlouvat termín po zprávách není pro mě vhodný způsob komunikace. Potřebuji se domluvit hned a nečekat na to, až vám miminko a návštěvy v porodnici dovolí ozvat se zpět - často jsem čekala celý den i víc a obvykle na ty termíny co nebudete chtít, čekají další maminky. Také ho chci proto, že mně může postihnout náhlá zdravotní indispozice, tak abych vás mohla kontaktovat, že nemáte jezdit na focení.


VELMI VÁS PROSÍM, POKUD SI Z JAKKÉHOKOLIV DŮVODU FOCENÍ U MĚ ROZMYSLÍTE, DEJTE MNĚ VĚDĚT, ŽE S VÁMI NEMÁM POČÍTAT A PŘEDREZERVACI U MĚ ZRUŠTE. VAŠE DŮVODY ZNÁT NEPOTŘEBUJI, JEN TO, ŽE MOHU MÍSTO VÁS VZÍT REZERVACI JINÉ MAMINCE. DĚKUJI.

_DSC9968.jpg
_DSC9968.jpg

kdy a kam ? 

Novorozence fotím vždy dopoledne a to od pondělí do čtvrtku. Začátek focení si vždy plánuji na 9:30 hod.
V den focení se snažte být prosím dochvilní.
Stejně tak ale nechoďte o moc dříve. Ráno potřebuji prostor na přípravu a váš příchod o 15 minut i dříve mně ho vezme.
Stačí dojít max. 5 minut předem.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu zpozdíte, informujte mě prosím o délce vašeho zpoždění. Pokud nedostanu SMS zprávu, že meškáte, po 20 minutách čekání ateliér opouštím (ne mail, ne zprávu na FB – ne vždy mám možnost se připojit na internet a taková zpráva zde se potom míjí účinkem).

Ateliér najdete na tř. Tomáše Bati 438 ve Zlíně - Loukách hned u zastávky MHD U Cihelny (vysoký komín cihelny je poznávací znamení, koukám na něj z ateliéru a je přímo naproti něj). Jedná se o budovu ART interiéru a prodejny sedaček PHASE.
Nastudujte si prosím kde sídlím dopředu, v den focení se mně často stává, že bloudíte a musím vás navigovat.

Kolem budovy mého ateliéru je dostatek parkovacích míst a vchod do ní je od hlavní cesty. V budově je k dispozici výtah, kterým pohodlně vyjedete do 2. patra, kde mám studio.
Nenechte se zmást dveřmi na chodbě, které budí dojem zamčených, NEJSOU, stačí vzít za kliku a vstoupit do chodby, kde na jejím konci vlevo najdete moje studio, které mám označeno cedulkou.

v den focení

Miminko doma těsně před vaším odchodem nakojte - ne jen tak trochu, aby vydrželo cestu, ale do jeho plné sytosti, i proto aby mu mléčko cestou sedlo a já s ním pak hned po příchodu mohla začít pracovat.
Pokud vás můžu poprosit, neoblékejte děťátku věci, co se musí svlékat přes hlavu. Klidně ho dovezte v nočním pyžamku - overalu se zipsem či cvoky, kdy si ho jen rozepnu a vyjmu z oblečení, aniž bych ho vzbudila.
 
RÁDA BYCH VÁM ZDE NASTÍNILA, JAK FOCENÍ U MĚ PROBÍHÁ.
 
Připravte se prosím na to, že si s vašim miminkem budu většinou pracovat sama - tj. sama si ho uspávat, oblékat a polohovat.
Vy budete hlavně odpočívat a užívat si volnou chvíli.
Také se připravte na to, že ač to na fotkách vypadá idylicky, miminka u focení dávají často najevo, že chtějí spát a nelíbí se jim, že je budím manipulací s nimi, a to patřičným hlasitým projevem hodný jejich věku – pláčem.
Chci vás tedy dopředu ujistit, že tento pláč neznamená, že je moje doteky bolí, nebo že jim ubližuji, jen nám tím dávají najevo svou rozmrzelost a přání nerušeného spánku a proto po vás chci, abyste na focení přinesli váš dudlík.
Na tomto si velmi lpím, je to pro mě nezbytná pomůcka k focení. Nicméně, pokud mně miminko během focení dá najevo, že ho nechce a je to s dudlíkem spíše horší, než lepší, nenutím ho a budeme se muset obrnit trpělivostí a zvládnout focení bez něj. Přesto bych ale byla, ráda, aby jste ho na focení donesli.

IMG_1044.jpg
DSC04571.jpg

co se bude dít

Pokud nastane situace, že vaše miminko bude v určitou chvíli během focení neklidné nebo se mu nebude chtít moc spát a taková situace nastává u 95% všech focení, budu využívat techniky, kterými se novorozenci zklidňují, aby se s nimi dalo dále pracovat.
Jednou z nejčastějších technik je tvz. wrapování – zabalení novorozence do těsného ovazu za pomocí speciálních šál, viz. ilustrační foto.

Pokud jste po přečtení těchto řádků zjistili, že byste měli s výše popsaným vnitřní problém, doporučuji zvolit můj druhý foto balíček RODINNÝ NEWBORN, kdy se miminko neuspává a nepolohuje, fotí se mnohem kratší dobu, jen s vámi v náručí, ikdyž i zde se někdy neobejdeme bez zklidňování wrapováním.
Případně se poohlédnout po jiném fotografovi, který by pracoval s miminky jiným způsobem než já.

V den focení si sebou tedy vezměte:
* hotovost na platbu focení (prosím o přesnou částku)
Zde  ceník novorozeneckého focení
Zde fotogalerie mé práce 
* svačinu pro sebe (kávu, čaj i minerálku vám nabídnu) 
​  3 - 4 jednorázové přebalovací podložky
* vlhčené ubrousky
* plínku na cestu domů 
A HLAVNĚ DUDLÍK!
O ten prosím i tehdy, pokud jej dítě nechce či jste přesvědčeni o nevhodnosti používání – nebojte se, za ty tři hodiny si na něj určitě nezvykne, ale mně dost často naopak usnadňuje práci.
Pokud nevlastníte vůbec, vystavím vás dilematu, zda použijeme můj vyvařený erární nebo si skočíte koupit do přilehlého supermarketu svůj vlastní.

_DSC0028.jpg

 * Nekojíte-li, vezměte si dostatek umělého mléka.
V ateliéru mám ohřívačku mléka a také kojící polštář, takže svůj brát nemusíte.
Také pokud kojíte odstříkaným mlékem – vezměte ho dostatek nebo si vezměte raději vaši odsávačku mléka, aby jste mohla v případě potřeby odstříkat další. Během focení budete totiž kojit častěji, než si doma miminko za normálních okolností říká. Je to tím, že ve studiu je vedro a miminko bude mít žízeň a také proto, že bude unavené z focení a bude se potřebovat u vás uklidnit.

​* Plánujete-li společnou fotku vás s miminkem, vezměte si dostatek náhradního oblečení i pro vás pro případ nehody - myslete i na kalhoty nejen na trika ;) NEHODY se dějí docela často.
Společné focení se sourozencem realizuji ihned po příchodu do ateliéru, aby po skončení této části mohl tatínek či jiný doprovod se sourozencem z ateliéru odejít na procházku a my měli klid na další práci.
Pokud sourozence ještě nemáte, obvykle tyto fotky dělám na samém konci focení (pokud se nedohodneme jinak).

V ateliéru během focení panuje celkem teplo (zhruba kolem 27° C, v létě až 35°C), proto tomu přizpůsobte váš oděv.

Před focením naopak nedělejte:
* nemažte miminko olejíčkem, lesklo by se nám a to není na fotkách žádoucí. Že se loupe vůbec nevadí, je to naprosto běžný stav, kdy takhle se loupe 99% všech miminek
* má-li vaše miminko problém s moučnivkou, nevytírejte mu aspoň den před focením pusinku fialkou
* stejně tak nefialkujte krvácející pupíček. Ten stačí vytřít lihem a přelepit sterilní gázou.

Pokud na focení přijdete s fialovou pusinkou či pupíčkem, bohužel s tímto vaše děti i takto nafotím.
Odstranění této ozdoby je náročné a spadá do kategorie nadstandardní retuše. Ta je prováděna jen na vyžádání klienta a je zpoplatněna navíc cenou 500,- / fotografii.

_DSC0028.jpg
IMG_6713.jpg

Veškeré rekvizity k focení včetně oblečků, čelenek a čepiček mám vlastní a vy se nemusíte o nic starat.

Fotím v jednoduchém stylu, bez množství rekvizit, tak aby vynikla křehkost a krása miminka a ne množství rekvizit.
Ve vašich oblečcích, čelenkách apod. tedy děti nefotím a to proto, že si chci zachovat svůj styl fotografií.
Myslím si, že to, že jste se ke mně objednali je proto, že se vám mé fotky líbí a zatoužili jste mít taky takové, v tomto stylu a proto si růžovou tutu sukýnku s čelenkou, co zakrývá půl hlavy, nechte na takové to domácí focení :)

Naopak, pokud chcete udělat tématickou fotku, kde chcete zachytit váš či tátův koníček či zajímavé povolání (např. že jste sportovec, hasič, kytarista, baletka apod.)  tyto rekvizity vítám a určitě je na focení vezměte a do fotky je zakomponujeme.

Fotografování trvá zhruba 2,5-3,5 hodiny, podle spolupráce miminka, proto je třeba vyzbrojit se dávkou trpělivosti a naopak zanechat doma nervozitu a přemíru očekávání jak to asi dopadne.
Ta focení totiž moc nepřidá. Duševní rozpoložení maminky se hodně odráží na stavu malého človíčka a je-li máma nervózní, pak je obvykle i miminko nervózní.
Na focení je tedy třeba dorazit již s tím, že to bude "na dlouho" a nebýt pak v den focení znervózněn tím, že to opravdu tak dlouho trvá a chtít to "nějak urychlit" – informace hlavně pro netrpělivé tatínky. Tím se k pěkným fotkám opravdu nedopracujeme, na ty je třeba klidu a pohody.
Proto Vás prosím o zvážení, zda s sebou brát na focení i další členy rodiny jako jsou třeba starší sourozenci, babička či tatínek, který nemá rád focení apod.
Pokud byste je na focení vzali, po nafocení společných snímků, které realizuji hned na začátku, vyšlu tatínka či babičku se starším sourozencem na obhlídku okolí nebo na nedaleké hřiště u ateliéru. Jak staršímu sourozenci, tak vašemu doprovodu čerstvý vzduchu jen prospěje.

To je asi vše a budu se těšit s vámi a vaším miminkem na viděnou u mě ve studiu.
Vlastně ještě jedna věc, během focení nechte, prosím, fotoaparáty na svých mobilech vypnuté a pokud byste si chtěli něco vyfotit, prosím, zeptejte se mě nejdřív, zda mně to nebude vadit.
Děkuji , Simča Bláhová